ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Неколку скопски општини без струја

Во периодот од 09:00 до 15:30 часот, без струја ќе останат корисниците од селата Кучково и Грачани во општина Ѓорче Петров.

Од 10:00 до 14:00 часот, без струја ќе бидат жителите од ул. „Тодор Александров“ лоцирани на потегот од ОУ „Кочо Рацин“ до маркет Водно во општина Центар.

Во периодот од 12:00 до 14:00 часот, без струја ќе бидат дел од корисниците од улиците „Багдадска“, „Дрезденска“, „Рузвелтова“, „Борка Талески“ и „Ристо Равановски“ во Општина Карпош.

Од 9 до 12 часот, без струја ќе бидат корисниците од улиците „Пехчевска“ и „Париска комуна“ и дел од улицата „Валандовска“ во населбата Хиподром во Оптина Гази Баба.

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Полицијата казни 188 возачи низ Скопје, возеле брзо и без возачка

Во вчерашните сообраќајни контроли, казнети се 188 возачи. Меѓу кои, 25 за возење...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 137 возачи, 43 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера на територија на град Скопје изрече 137 казни за...