ИНФО

Перо Антиќ реизбран за претседател на Кошаркарска федерација

Перо Антиќ повторно е избран за претседател на Кошаркарската федерација на Македонија. На денешното Изборно собрание на федерацијата, Антиќ беше единствен кандидат за оваа функција и ќе продолжи да ја води и во наредните четири години. Делегатите едногласно му ја дадоа довербата со само еден глас „против“, односно победи со 40 гласа „за“ од 41 присутен делегат.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

ИНФО

Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на ООУ Наум Охридски

– Општина Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на...

ИНФО

Утре протестен марш на Здружение на Украинците во Македонија

Здружение на Украинците во Македонија „Лесја Украинка“ на 24 февруари (сабота), со...

ИНФО

Викендов зголемена облачност, засилен ветер и слаб дожд

За време на викендов ќе има зголемена облачност со локален слаб дожд...

ИНФО

Скопско кафуле сите пари од еспресото ќе ги донира за Леонид

Кафуле во Скопје денес нема да го наплаќа кафето, односно сите пари...