СКОПЈЕ ДЕНЕС

Партизанска претворена во паркинг

Третата лента на бул. Партизански одреди секој ден е претворена во паркинг. Од делот кај кафулето Броз, па се до крстосницата со ул. Рузвелтова постојано се испаркирани по најмалку пет до десет возила. Дел од нив оставаат вклучени 4 трепкачи, како застанувањето да ќе е за една-две минути, но кафе пиењето на шоферите трае и повеќе од 1 час. Поголемиот дел не се ни мачат да сигнализираат дека наводно се времено застанати, па ги оставаат возилата како булеварот да е редовен паркинг.

„Паркиралиштето‘‘ времено се расчистува кога ќе помине полициско возило, ама тоа трае многу кратко, па возилата пак си се паркираат на бесплатниот градски паркинг.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

СКОПЈЕ ДЕНЕС

Млади уметници изработуваат огромен мурал во центарот на Скопје

На една од зградите спроти студенсткиот дом „Кузман Јосифовски Питу“ во Скопје,...

СКОПЈЕ ДЕНЕС

ОД ДЕНЕС: Поевтини домати и краставици

По три дена од владината одлука за замрзнување на цените на овошјето...

СКОПЈЕ ДЕНЕС

Ново детско катче во Јурумлери

Денес беше беше пуштено во употреба новото детско катче изградено во рамки...

СКОПЈЕ ДЕНЕС

МИНИ ДЕПОНИЈА ВО КОЗЛЕ

На улица Козле, во непосредна близина на бензинската пумпа Макпетрол се гради...