СКОПЈЕ ДЕНЕС

МИНИ ДЕПОНИЈА ВО КОЗЛЕ

Работниците од објектот во изградба БИСИ во Козле фрлаат градежен шут каде ќе им текне

На улица Козле, во непосредна близина на бензинската пумпа Макпетрол се гради станбена зграда. Делот околу зградата е претворен во мини депонија.

Работниците секојдневно фрлаат секаков тип градежен шут во блиската шума. На тој начин ја загадуваат и узурпираат природата и просторот пред станбената зграда на улица Козле бр.93.

Станарите на зградата неколку пати досега реагирале кај изведувачот, но без успех.

За оваа ситуација на терен која ја регистрираше екипата на 091 инфо побаравме одговор од надлежните служби во општина Карпош. Со нови информации за овој случај откако ќе добиеме одговор од надлежниот инспекторат.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

СКОПЈЕ ДЕНЕС

ОД ДЕНЕС: Поевтини домати и краставици

По три дена од владината одлука за замрзнување на цените на овошјето...

СКОПЈЕ ДЕНЕС

Ново детско катче во Јурумлери

Денес беше беше пуштено во употреба новото детско катче изградено во рамки...

СКОПЈЕ ДЕНЕС

Партизанска претворена во паркинг

Третата лента на бул. Партизански одреди секој ден е претворена во паркинг....

СКОПЈЕ ДЕНЕС

СЕ ПРЕВРТЕ КОЛА ПРЕД МИНИСТЕРСТВО ЗА ЕКОНОМИЈА

Возило се преврте на улицата „Јуриј Гагарин“ на само неколку метри од...