ИНФО

ВНИМАВАЈТЕ: Се менува семафорот на крстосницата од булеварите Борис Трајковски и Србија

ЈП Улици и патишта Скопје ги известува граѓаните дека на семафоризираната крстосница на булевар Борис Трајковски со булеварот Србија ќе се вршат активности за демонтажа на оштетен полупортален семафорски столб и поради тоа ќе биде забавен сообраќајот во овој дел од градот до завршување на активностите.
„Апелираме до граѓаните за трпение до завршување на работите со цел да се воспостави безбедност во движењето и да се врати нормалниот тек на движење на возилата.“ – наведуваат од претпријатието.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Поради дефект УКИМ без вода

ЈП “Водовод и канализација“- Скопје известува дека денес поради уличен дефект ф-150...

ИНФО

Партерно се уредува Бутел 2

Започа партерното уредување и засадување на ново зеленило во населеното место Бутел...

ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Каде денес ќе нема струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со температура до 18 степени

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно и релативно топло. Во јужните...