ИНФО

Утре и задутре посебен сообраќаен режим во Скопје

Утре и задутре (28. и 29.) во Скопје ќе важи посебен режим на сообраќај поради посетата на австрискиот претседател Александер Ван Дер Белен на земјава.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи (МВР), поради посетата на австрискиот претседател, Секторот за внатрешни работи (СВР) Скопје во наредните два дена ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје во главниот град.

Оттаму апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите на полициските службеници.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ЈСП ќе ги пушти линиите „100“ и „200“ до „Меѓународен саем на книгата 2024“ во СЦ „Борис Трајковски“

ЈСП Скопје ќе ги пушти линиите „100“ и „200“ до „Меѓународен саем...

ИНФО

Полицијата казни 188 возачи низ Скопје, возеле брзо и без возачка

Во вчерашните сообраќајни контроли, казнети се 188 возачи. Меѓу кои, 25 за возење...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...