ИНФО

Утре и задутре посебен сообраќаен режим во Скопје

Утре и задутре (28. и 29.) во Скопје ќе важи посебен режим на сообраќај поради посетата на австрискиот претседател Александер Ван Дер Белен на земјава.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи (МВР), поради посетата на австрискиот претседател, Секторот за внатрешни работи (СВР) Скопје во наредните два дена ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје во главниот град.

Оттаму апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите на полициските службеници.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

ИНФО

„Тегла+“ – зимница за бездомниците и за социјално загрозените семејства

Здружението „Љубезност“ оваа година ќе организира тридневен донаторски настан „Тегла +“, кој...

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...