ИНФО

Нови 100 паркинг места во Кисела Вода

Жителите на населбата 11 Октомври добија нови 100 места за паркирање. Според информациите од Оштина Кисела Вода, освен што се направени нови паркинзи, реконструирани се и дел од постоечките.

 

Истовремено, краците на улицата ,,Ѓорѓи Сугаре” добија нов асфалт, како и едниот крак на улицата ,,Михаил Чаков”, а реконструирани се и дел од сервисните улички. При овој зафат, реконструирани се и пристапните рампи до влезовите и изградени се пешачки патеки.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Полицијата казни 188 возачи низ Скопје, возеле брзо и без возачка

Во вчерашните сообраќајни контроли, казнети се 188 возачи. Меѓу кои, 25 за возење...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 137 возачи, 43 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера на територија на град Скопје изрече 137 казни за...