ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 27 МАРТ ДО 02 АПРИЛ!

Овенот и Бикот подготвени за флерт, а Вагата и Скорпијата ги очекува стресни деловни ситуации.

Oвен (21.3-20.4)

За сингл Овните оваа недела ќе биде наменета за флерт и нови средби. Паровите повеќе ќе зборуваат за нивната заедничка иднина. Ќе имаат можност и на работа да ги покажат своите способности и креативност, но треба да бидат храбри и да предлагаат нови идеи за да го привлечат вниманието на претпоставените. Подготвеноста за соработка и тимска работа ќе ги доведе до успех.

Бик (21.4- 20.5.)

Ќе бидете желни за нежност и внимание, па со задоволство ќе се занимавате со флерт. Заведувањето ќе ви биде во малиот прст, па никој нема да може да ви одолее. Не е исклучена можноста за обновувањето на стара врска. Свесни за својата несебичност, многу колеги ќе го побараат вашето мислење. Ќе имате време за сите, што ќе ги придобие симпатиите дури и на колегите кои досега не ви биле драги.

Близнаци (21.5.-21.6.)

Оваа недела можно е да имате недоразбирања во врската. Би можеле да добиете понуда за нова работа или деловен проект што ќе ви изгледа примамливо. Но, препорачливо е да ги разгледате сите можности и внимателно да размислите пред да донесете одлука. Ако се одлучите на промена, подгответе се на период од неизвесност и прилагодување.

Рак (22.6-22.7.)

Ќе мора да донесете важни одлуки. Треба да бидете искрени со себе и со партнерот и да зборувате за вашите желби и потреби. Не треба да се плашите да барате што сакате, но треба и да бидете подготвени да ги почитувате зборовите на партнерот. Оваа недела ќе имате можност да напредувате на работа или да се вработите на функција со зголемена одговорност.

Лав (23.7-22.8.)

Ќе запознате личност која ќе ве привлече со харизма и интелигенција. Доколку сте во врска, ве советуваме да внимавате да не ја направите саканата љубоморна. Ќе имате можност да ги постигнете своите деловни цели, но треба да бидете подготвени за работа и да се трудите да бидете флексибилни и прилагодливи. Упорноста и иновативноста ќе бидат ценети, а посебен успех ги очекува оние кои се занимаваат со некаква интелектуална работа.

Девица  (23.8.-23.9.)

Периодов ќе се најдете во тешкотии кои ќе бараат повеќе разговори со партнерот. Треба да се трудите да бидете отворени и искрени, но во исто време да избегнувате конфликти. Слободните ќе запознаат интересна личност на патување. Ќе посветите многу внимание на деталите, но тоа може да ви одземе премногу време. Заостанатите работи и одложувањата ќе ве доведат во ситуација да работите прекувремено.

Вага (24.9.-23.10.)

Мора да посветите повеќе внимание на комуникацијата со партнерот. Можни се тензии или недоразбирања поради импулсивни изјави или меѓусебни силни ега. На деловниот план ве очекуваат стресни ситуации, но не треба да се плашите да прифатите нови предизвици. Креативноста и интуицијата ќе бидат ваша голема предност.

Скорпија (24.10-22.11.)

Контрола над емоциите и комуникацијата со партнерот е клучно за вас ова недела. Можни се несогласувања и недоразбирања, но доколку се обидете да се слушате и научите да ги изразувате своите чувства на вистински начин, ќе можете да ги решите проблемите.

Стрелец (23.11.-21.12.)

Ве очекува забавна недела исполнета со дружење и излегување. Ќе уживате во голема популарност во општеството и ќе сакате да излегувате, а во оваа прилика ќе воспоставите интересно познанство. Паровите успешно повторно ќе го разгорат огнот на љубовта, а повеќе креативност и снаодливост ќе ви треба за да ги решите деловните предизвици.

Јарец (22.12.-20.1)

Можно е да доживеете промени во нивната врска. Треба да бидете отворени за нови можности, но и да бидете свесни за своите граници и желби. Борењето со тешки задачи ќе ви одземе многу од работното време.  Потребно е да се консултирате со експерти пред да склучите нови договори, кои ќе ви помогнат да се осигурате од потенцијални финансиски загуби или штетни одлуки.

Водолија (21.1.-19.2.)

Вие треба да се фокусирате на своите емоции и поотворено да разговарате со партнерот. Можни се непријатни ситуации и недоразбирања, но доколку се искрени ќе ги решите проблемите. Ќе имате можност да напредува на работа. Треба да бидете храбри и да преземате предизвици, а креативноста и самодоверба можат да бидат клучни за успехот.

Риби (20.2.- 20.3.)

Оваа недела можни се мали несогласувања, но со поголемо меѓусебно разбирање може да ги надминете пречките. Кај вас се отвораат нови деловни можности. Треба да бидете подготвени да работите и да се обидете да дадете се од себе за да ги постигнете своите цели. Вашата упорност и трудољубивост ќе ви донесе финансиски успех.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Месечината влегува во Бик: 3 хороскопски знаци очекуваат среќни вести

Месечината, планетата која ги опишува нашите чувства, денес влегува во Бик, каде...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп од 8. до 14. април

Ни претстои важна астролошка недела бидејќи нè очекува затемнување на Сонцето во...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА АПРИЛ: Ретроградниот Меркур и затемнувањето на Сонцето во Овен носат хаос

Пред нас е предизвикувачки астролошки месец, бидејќи на 2 април нè очекува...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Љубовен хороскоп до 30 март

Венера, планетата на љубовта, е силно во Риби, каде што носи возбудливи...