ИНФО

Без вода населба Шуто Оризари и две улици од Кисела Вода

Поради поврзување од стара на нова водоводна мрежа на ул.„Димо Хаџи Димов‘‘ 24, вода ќе немаат корисниците од ул.„Димо Хаџи Димов и Божидар Аџија‘‘. Без вода ќе бидат од 11:15 часот до завршување со работните активности.

Поради чистење на резервоарот во Шуто Оризари, можен е прекин на водата во населбата Шуто Оризари со почеток во 12:00 часот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...

ИНФО

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите. Што се нудат...

ИНФО

Утре ќе се прска против комарци

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека Град Скопје известил дека...

ИНФО

Данела ги врати новогодишните куќарки на плоштад

Вратени се новогодишните куќарки на плоштадот „Македонија“ во Скопје. Во текот на...