ИНФО

НЕСТАБИЛНО: Какво време не очекува овој викенд!

Управата за хидрометеоролошки работи инфомира дека овој викенд во главниот град времето ќе биде претежно сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Попладне и кон крајот на денот ќе има услови за локален краткотрајно пороен дожд и ретки грмежи. Минимална температура ќе се движи од 2 до 9 степени, а максимална температура од 18 до 24 степени.

Во недела ќе биде сончево време со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе биде релативно висока со минимална температура од 3 до 8 степени и максимална од 17 до 23 степени.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со појава на магла

Времето денес ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на магла по...

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...