ИНФО

ДВЕ ОПШТИНИ ЌЕ БИДАТ ДЕЛ ОД ДЕНОТ БЕЗ ВОДА

Во период од 09 часот без вода ќе останат жителите од населба „Пролет“ во Општина Центар. Прекинот е поради дефект и ќе трае се до завршување на активностите.

Oд 09 часот па се до завршување на активностите без вода ќе бидат и корисниците на улица „Исаја Мажовски“ бр. 19 во Општина Ѓорче Петров.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...

ИНФО

Посебен режим на сообраќај денес и утре

Денес (среда) во период од 13 часот, па сè до завршување на...