ИНФО

НЕГДЕ И ДО ПЕТ ЧАСА: Кои улици ќе останат без струја

Во период од 08:30 до 11:3о без струја ќе биде дел од улицата во населба „Јака“ во Марино и дел од улицата „Мост Илинден“. Без снабдување со електрична енергија од 10:3о до 15:15 без струја ќе останат и корисниците на улиците „Воин Драшкоци“, „Лихнида“, а можно е и дел од корисниците на улиците „Александар Мартулков“ и „Панко Брашнаров“ во Општина Ѓорче Петров.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Нов летен расад низ зеленилото во градот

Со повеќе видови на нов сезонски расад, јавното претпријатие „Паркови и зеленило“...

ИНФО

Ново детско катче и простор за одмор во општина Кисела Вода

Ново детско катче е отворено на улицата „Ѓорѓи Димитров” во Општина Кисела...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне нестабилно и дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд....

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...