ИНФО

Mаскенбал на кучиња во Градски Парк

„ЈП Лајка“  следниот викенд, во недела (02.04.2023), организира маскирана дружба со кучињата во Градски Парк. Маскенбалот ќе почне во 12:00 часот на Школка. Организаторите предвидуваат и награди во три категории и тоа: за најдобра маска, најдобра маска на сопственик и куче, и за најсмешна маска

Освен дружење со милениците, на настанот „Лајка“ ќе донесе и дел од кучињата згрижени во прифатилиштето, па заинтересираните ќе можат на лице место да вдомат некое од нив.

За забавата ќе бидат задолжени диџеите Торта и Тина.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 154 возачи, 25 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера во Скопје изрече 154 казни за сообраќајни прекршоци. Mеѓу...

ИНФО

Нова опрема за учениците од ООУ „Гоце Делчев“ во општина Илинден

Градоначалникот на општина Илинден, Александар Георгиевски, го посети подрачното основно училиште „Гоце...

ИНФО

Во февруари хуманиот третман го поминале 130 кучиња

Jавното претпријатие „Лајка“ известува дека во месец февруари, хуманиот третман го поминале...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со услови за краткотраен дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен локален дожд....