СКОПЈЕ ДЕНЕС

ГРАДСКИТЕ ФОНТАНИ ПЛИВААТ ВО ЃУБРЕ

Градските фонтаните од проектот Скопје 2014, на плоштадот Филип Втори се полни со ѓубре и отпадоци. Многубројните туристи што минуваат оттука прво ги пречекува ѓубрето и сликата која ја оставаме за нашиот град е навистина многу лоша.

Покрај ѓубрето, скулптурите во фонтаните раззеленија во сите нијанси на зелено. Пролетта е навистина тука.

Градските власти треба да се позанимаваат со овој проблем во центарот на градот, доколку не сакаат Скопје да го заработи епитетот валкан град.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

СКОПЈЕ ДЕНЕС

Млади уметници изработуваат огромен мурал во центарот на Скопје

На една од зградите спроти студенсткиот дом „Кузман Јосифовски Питу“ во Скопје,...

СКОПЈЕ ДЕНЕС

ОД ДЕНЕС: Поевтини домати и краставици

По три дена од владината одлука за замрзнување на цените на овошјето...

СКОПЈЕ ДЕНЕС

Ново детско катче во Јурумлери

Денес беше беше пуштено во употреба новото детско катче изградено во рамки...

СКОПЈЕ ДЕНЕС

МИНИ ДЕПОНИЈА ВО КОЗЛЕ

На улица Козле, во непосредна близина на бензинската пумпа Макпетрол се гради...