ИНФО

Дел од Aеродром без вода

Денес од 09 часот без вода ќе останат жителите на ул. „Фрањо Клуз“ зграда број 2 и 14. Прекинот е поради дефект и ќе трае се до завршување. Без вода ќе останат и корисниците на улица 1 бб од село Батинци, општина Студеничани во период од 10 часот па се до санирање на дефектот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Водата за пиење во Скопје е безбедна и микробиолошки исправна

ЈП Водовод и канализација – Скопје со цел подобра информираност на граѓаните...

ИНФО

164 шофери заработија казни од полицијата, најмногу за брзо возење

Скопската полиција во текот на вчерашниот ден казни 164 возачи. Од нив...

ИНФО

ДНЕВНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Времето денес ќе биде променливо облачно и релативно топло, претежно во западните...

ИНФО

Во Скопје изречени 161 мерка за прекршоци во сообраќајот

На територија на Град Скопје, Секторот за внатрешни работи во текот на...