ИНФО

Дел од Центар без вода

Поради реконструкција на водоводна мрежа на улицата „Мирче Ацев“ бб  пред хотелот Холидеј Ин во населба Центар, од 9 часот без вода ќе останат корисниците од делот на улицата на потегот од ГТЦ до булеварот „Кочо Рацин“ и улицата „Мирче Мацан“. Прекинот ќе трае до санирање на дефектот.

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 137 возачи, 43 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера на територија на град Скопје изрече 137 казни за...

ИНФО

Жичницата на Водно денес нема да работи поради технички зафати

Жичницата на Водно денес нема да работи поради предвидени технички зафати, информира...