ИНФО

Неколку скопски општини денес ќе бидат без струја

Во периодот од 8. до 16. часот без струја ќе бидат дел од жителите на улицата 1 во населба Илинден на местото викано Пуста Кула, вклучително и фирмите „Де-Та Дејан“, „Сара Колант“, „Вили“ и „Ведема“, како дел од улицата „Мариовска 1“ во Пржино. Во истата населба од 12:00 до 16:00 часот без напојување со електрична енергија ќе останат и корисниците на улица „Благоја Гојан“ број 5.

Од 09:30 до 13. часот без струја ќе бидат дел од жителите од ул. Милан Марковиќ и објектите околу број 21Б, а од 12. до 15. часот без струја ќе останат и објектите со броеви 2А, 2Б и 4 на „ул. Алжирска“, броевите 2, 4, 6 и 8 на „Багдадска“ и броевите 12 и 14 на улица „Дрезденска“ во Тафталиџе.

 

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...

ИНФО

Посебен режим на сообраќај денес и утре

Денес (среда) во период од 13 часот, па сè до завршување на...