ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НАЈТОЧЕН НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 20. ДО 27. МАРТ!

По 7 месеци Марс влегува во Рак, Близнаците се ослободуваат од тешкотиите, Стрелецот добива нов почеток, а еве кој носи ВАЖНА ОДЛУКА.

ОВЕН (21.3-20.4)

РАБОТА – Иако Меркур влегува во вашиот знак, треба да бидете најмногу внимателни да не носите несериозни одлуки за кои може да зажалите во април. Олеснувањето ќе пристигне од средината на неделата, па ќе имате подобар увид во случувањата на работното место. Венера е во Бик, па размислувате да вложите пари во некоја ризична работа, бидете внимателни.

ЉУБОВ – Венера во Бик ви носи повеќе хедонизам и уживање со личноста за која се грижите. Партнерот ќе ве воодушеви со подарок што ќе ви значи. Доколку сте слободни, ќе запознаете личност која е финансиски постабилна од вас. Од крајот на неделата Марс во Рак ќе ви донесе справување со семејните работи и домот.

ЗДРАВЈЕ – Подобро.

БИК (21.4- 20.5.)

РАБОТА – Венера влезе во вашиот знак, тоа ќе го почувствувате на работното место. Ќе бидете во позиција да ја организирате работата како што ви одговара, но и да напредувате. Доколку ја чекате вашата деловна можност, тогаш можете да очекувате нова деловна понуда. Нагласеното поле на Овен укажува на тоа дека имате многу тајни непријатели, односно луѓе кои работат зад вашиот грб.

ЉУБОВ– Венера во вашиот знак укажува дека е време да се заљубите. Ќе бидете емотивно поотворени за луѓето што ви се допаѓаат. Ако сте слободни, ќе имате средба која може да ви го промени животот. Доколку сте во брак или врска, можно е да го проширите семејството бидејќи е добар период за такво нешто.

ЗДРАВЈЕ – Психосоматски проблеми.

БЛИЗНАЦИ (21.5.-21.6.)

РАБОТА – Меркур влегува во Овен, па динамични настани започнуваат и на работното место. Сè се забрзува, а вие ќе имате тенденција да донесувате одлуки преку ноќ. Се надевате дека пријателите можат да ви помогнат во работата, но всушност треба да внимавате да не добивате лажни ветувања. Марс конечно го напушта вашиот знак следната недела, па завршуваат тензиите кои ги чувствувате веќе половина година.

ЉУБОВ – Подгответе се за интересна средба преку пријател. Некој кој е конкретен и директен ќе ви го привлече вниманието. Во фаза сте кога дружењето ви е поважно од љубовта. Овенот ќе ви биде интересен. Венера во Бик на полето на тајните може да ви донесе и тајна љубов.

ЗДРАВЈЕ – Подобрување.

РАК (22.6-22.7.)

РАБОТА – Влегувањето на Сонцето и Меркур во десеттата куќа укажува дека вашата работа е центарот на настаните во овој период. Имате шанса да добиете покачување или напредување во кариерата. Сите преговори што ќе ги имате ќе бидат поврзани со деловни потфати. Имате големи амбиции, но и можност да ги реализирате.

ЉУБОВ – Венера во Бик ви носи подобар период за љубов. Пријателството може да доведе до љубов, затоа подгответе се за изненадувања. Бикот и Рибите ќе ви бидат привлечни. Во многу подобар период сте за романса.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

ЛАВ (23.7-22.8.)

РАБОТА – Влегувањето на Сонцето во Овен ви носи можност за соработка со странски земји. Финансиската ситуација се подобрува, затоа подгответе се за позитивен пресврт. Вие сте во фаза кога ќе бидете подобро организирани и подготвени за нови деловни потфати. Ова е одличен период за преселба за работа.

ЉУБОВ – Ќе имате интересно познанство преку Интернет. Тоа ќе биде некој кој е фокусиран на работата, но заинтересиран да се допишува преку социјалните мрежи. Иако тој ќе биде сосема поинаков од вас, контактот ќе ве задоволи. Доколку сте во брак, тоа е добар период за заедничко патување.

ЗДРАВЈЕ – Подобро.

ДЕВИЦА (23.8.-23.9.)

РАБОТА – Планетите во осмата куќа се одлични за секаков вид спонзорство. Венера во Бик ви носи подобар период за заработка. Ќе бидете подготвени за брзи одлуки. Минувате низ големи промени на работа и подгответе се да усвоите нови навики на работното место. Не е исклучено да мора да ги отфрлите старите начини на работа.

ЉУБОВ – Ви претстои кризен период во кој лесно можете да се разочарате од блиските луѓе. Ако сте во врска, ќе имате криза бидејќи ќе треба реално да гледате на работите. Доколку посакувате нов почеток на романса, треба да имате на ум дека тоа не е добар период.

ЗДРАВЈЕ – Послабо.

ВАГА (24.9.-23.10.)

РАБОТА – Венера во Бик докажува дека секогаш преговарате за големи пари кои ви се важни за вашиот бизнис. Веројатно се работи за спонзорство за деловен проект и треба да се подготвите за продолжување. Во наредната недела имате одлична шанса да ја промовирате работата што ја работите. Односно, тоа е вистински момент да станете попопуларни врз основа на вашата работа.

ЉУБОВ – Марс влегува во Рак следната недела, па вашиот фокус се префрла на семејните обврски. Ќе имате повеќе грижи за роднините или за едниот родител. Во секој случај, вашиот партнер ќе инсистира да поминувате повеќе време дома. Доколку сте слободни, Марс во Рак ќе ви донесе познанство со амбициозна личност.

ЗДРАВЈЕ – Чувствително.

СКОРПИЈА (24.10-22.11.)

РАБОТА – Во наредната недела конечно ќе почнете да го чувствувате целосниот интензитет на планетарното влијание од март, бидејќи и Марс влегува во Ракот. Конечно ја враќате движечката енергија, а деловните понуди ќе доаѓаат од сите страни. Нагласеното поле на Овен укажува на нови деловни можности, но и многу обврски, па ќе имате малку време за себе.

ЉУБОВ – Венера во Бик ви носи средба со некој кој е познат на пошироката јавност. Може да биде и запознавање преку социјалните мрежи. Иако ќе бидете окупирани со деловни обврски, ќе има време и за љубов. Бикот ќе ви биде интересен.

ЗДРАВЈЕ – Одлично.

СТРЕЛЕЦ (23.11.-21.12.)

РАБОТА – Венера во Бик ви носи нов почеток во работата. Планетите во Овен ви одговараат, па ќе има ненадејни пресврти кои не сте ги очекувале. Вие сте многу креативни и затоа треба да се осмелите да направите нешто ново. Можно е да добиете можност да направите нешто што повеќе одговара на вашите чувствителности. Соработката со Бикот и Овенот е извесна.

ЉУБОВ – Меркур во Овен ви носи запознавање на јавно место. Може одеднаш да се заљубите во личност која е спортски тип. Може да очекувате и флерт на работа почнувајќи од следната недела. Бикот ќе ги покаже своите чувства.

ЗДРАВЈЕ – Одлично.

ЈАРЕЦ (22.12.-20.1)

РАБОТА – Планетите во Овен укажуваат дека сте на пресврт помеѓу две патеки. Ќе завршите многу задачи од вашиот дом, а не е исклучено и додека сте дома да добиете проект на кој ќе работите. Пред вас е една недела во која ќе донесете одлуки кои ќе влијаат на текот на 2023 година.

ЉУБОВ – Венера во Бик ви носи повеќе забава во животот, затоа подгответе се за состаноци и концерти. На местото на забавата ќе сретнете личност која е хедонист, но точно знае што сака во животот.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

ВОДОЛИЈА (21.1.-19.2.)

РАБОТА – Нагласеното трето поле укажува на важни преговори во наредната недела. Младата месечина во Овен ќе ви донесе важен договор или одлука која ќе ја промени вашата иднина. Време е за нови одлуки и преговори кои ќе се исплатат во наредните месеци. Можно е пократко патување.

ЉУБОВ – Сонцето во Овен ви носи преписки. Ова е некој кој е конкретен и има интересни предлози. Ако сте слободни, можете преку ноќ да летнете во нова романса. Некој сигурно ќе ве воодушеви со конкретни зборови.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

РИБИ (20.2.- 20.3.)

РАБОТА – Нагласеното второ поле ви носи шанса да остварите голем профит. Може да биде и подобро платен деловен проект. Во секое слушање, ако сте чекале подобар период за заработка, тој конечно стигна. Доколку планирате да вложите пари, не би било лошо да се консултирате со некој Бик.

ЉУБОВ – Венера во третата куќа ви носи флерт преку пораки. Ќе имате договори за љубовен состанок. Доколку имате партнер, не би било лошо да планирате пократко патување. Некој ќе ве опсипува со убави пораки.

ЗДРАВЈЕ – Чувствително.

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Љубовен хороскоп до 2 март

Венера, планетата на љубовта, е во Водолија заедно со Марс, каде силно...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп за 26. февруари до 3. март

Прочитајте го неделниот хороскоп од 26. февруари до 3. март 2024 година...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Нeделен хороскоп од 19. до 26. февруари

Пред нас е недела полна со непредвидливи настани бидејќи во Водолија се...