ИНФО

Дел од Скопје денес без вода

Пради преповрзување на стара со нова мрежа ф 200 на ул.Димо Хаџи-Димов бб вода ќе немаат корисниците од ул. Димо Хаџи-Димов и дел од ул. Божидар Аџија од 08:30 часот до завршување на интервенцијата.

Поради дефект на приклучна цевка на ул. „Благоја Стефковски“ бр. 23, корисниците од улиците „Благоја Стефковски“, „Карл Хрон“, „Анри Барбис“ и „Карл Либкнехт“ во општина Гази Баба ќе немаат вода се до отстранување на дефектот.

Поради дефект на шибер ф 100 на ул.12 с. Бардовци, раскрсница со ул. 18 прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул. 18 од 10:30 часот до завршување на интервенцијата.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Каде денес ќе нема струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Облачно со повремени врнежи од дожд

Времето денес ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, пообилни во...

ИНФО

Нови клупи, зимзелени дрва и лед осветлување во паркот во Радишани

Oпштина Бутел изврши реконструкција на паркот во ТЦ Радишани. „По 25 години...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 249 возачи, 71 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера во Скопје изрече 249 казни за сообраќајни прекршоци. Mеѓу...