ИНФО

Гужви на овие улици

Денеска во градот застој во сообраќајот има на овие улици:

ул. „ 11 Октомври‘‘ кон Центар и обратно,
бул. „ Кочо Рацин‘‘ кон ул. 11 Октомври,
бул. „ Србија‘‘ кон мост Близнак,
бул. „ Киро Глигоров‘‘ кон населба Автокоманда,
ул. „ Перо Наков‘‘ кон к-ца со бул. Киро Глигоров,
бул. „ Митрополит Теодосиј Гологанов‘‘ кон Центар,
бул. „ Кузман Јосифовски Питу‘‘ кон Центар,
бул.„ Свети Климент Охридски‘‘ кон бул. „ Водњанска‘‘ и обратно,
ул. „ Свети Кирил и Методиј‘‘ кон бул.„ Водњанска.‘‘
бул.„ 3та Македонска бригада‘‘ кон ул. Пролет.‘‘

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на ООУ Наум Охридски

– Општина Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на...

ИНФО

Утре протестен марш на Здружение на Украинците во Македонија

Здружение на Украинците во Македонија „Лесја Украинка“ на 24 февруари (сабота), со...

ИНФО

Викендов зголемена облачност, засилен ветер и слаб дожд

За време на викендов ќе има зголемена облачност со локален слаб дожд...

ИНФО

Скопско кафуле сите пари од еспресото ќе ги донира за Леонид

Кафуле во Скопје денес нема да го наплаќа кафето, односно сите пари...