ИНФО

ЌЕ СЕ НАПЛАЌА ПАРКИРАЊЕТО ВО АВТОКОМАНДА: За жителите бесплатно, за останатите 25 денари за еден час

Општина Гази Баба наскоро ќе го достави сообраќајниот проект на Град Скопје, со тоа што најави дека ќе воведе зонско паркирање за да се среди сообраќајниот хаос. Од ЈП „Градски паркинг‘‘ се чека согласност за воведување на зонско паркирање.

Паркирањето на две возила за секое домаќинство во Автокоманда ќе биде бесплатно, додека за останатите паркирањето ќе чини 25 денари од час. Ќе постои и гостинска карта која ќе чини 10 денари од час, додека месечната карта за паркирање на службено возило ќе чини 300 денари.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

ИНФО

Натпревар во прецизно слетување со едрилица

Кој ќе се обиде да лета, потоа со погледот оди кон небото,...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и топло

Времето денес претпладне ќе биде сончево и топло со променлива облачност која...

ИНФО

Се асфалтира крак од улицата „Козле“ во Нерези

Во тек е асфалтирање на крак од улицата „Козле 3“ во населбата...

ИНФО

Стипендии „Ацо Шопов“ за студенти од втор и трет циклус

Фондацијата „Ацо Шопов – Поезија“ објавува конкурс за доделување стипендии „Ацо Шопов“ на...