ИНФО

АЕРОДРОМ: Оградена опасната дупка на кејот на Вардар

Опасната дупка, длабока десетина метри, покрај горната пешачка патека на кејот на Вардар во Аеродром, од денес е затворена со ограда.  Заштитата во должина од 200 метри се наоѓа на потегот позади хотел „Русија“.

Според директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов, провалијата на кејот била пријавена од жители на населбата Аеродром, како можна опасност за граѓаните и рекреативците кои секојдневно го користат овој дел од градот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

„Тегла+“ – зимница за бездомниците и за социјално загрозените семејства

Здружението „Љубезност“ оваа година ќе организира тридневен донаторски настан „Тегла +“, кој...

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...