ИНФО

ХАОС ВО СООБРАЌАЈОТ: Гужви има на овие улици – избегнувајте ги!

Од ЈП Улици и Патишта известуваат дека на овие улици има гужви во сообраќајот:
бул. „Александар Македонски“ кон клучката Континентал,
ул. „11 Октомври“ кон „Центар“,
бул. „8ми Септември“ во двете насоки,
бул. „Илинден“ кон „Карпош“,
бул. „Кочо Рацин“ кон ул. „11 Октомври“,
бул. „Гоце Делчев“ во двете насоки,
бул. „Киро Глигоров“ во двете насоки,
ул. „Перо Наков“ кон к-ца со бул. „Киро Глигоров“,
бул. „Крсте Мисирков“ кон бул. „Гоце Делчев“,
бул. „Митрополит Теодосиј Гологанов“ кон „Центар“,
бул. „Кузман Јосифовски Питу“ кон „Центар“,
бул. „Јане Сандански“ кон „Центар“,
ул. „Свети Кирил и Методиј“ кон бул. „Водњанска“,
бул. „3та Македонска бригада“ кон ул. „Пролет“.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Петок е неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за...

ИНФО

159 санкции за непрописно вградени фолии

Во периодот од 01.11.2023 до 30.11.2023  Министерството за внатрешни работи спроведе акциска...

ИНФО

Промоција на првите броеви на меѓународното научно списание „Балкански хип-хоп студии“

Во Домот на културата „Кочо Рацин“ вечер ќе бидат промовирани првите два...

ИНФО

Издадени 23 одобренија за градба, од јуни заклучно со ноември

Општина Центар минатата година започна со објавување на полугодишни извештаи за издадените...