ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

РОМАНТИКА МЕЃУ ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ: Кои знаци даваат најмногу љубов, а кои повеќе сакаат рационалност

Да се биде романтичен е квалитет што не секој човек го има. Без разлика дали се работи за подготвување вечера со свеќи или латици роза по целата спална соба, да имаме романтичен партнер е она што потајно сите го посакуваме.

Кои хороскопски знаци се најголеми, а кои најмали романтичари. 

12/Водолија:

Ако да се биде романтичен значи интелектуално стимулирање на разговори, тогаш дефинитивно не заслужуваат последно место, но поентата е во тоа што тие не сакаат класични засладени испади на романтика.Они се емотивни личности кои дефинитивно се предадени на својот рамнодушен карактер и прикажуваат романтика на некои неконвенционални начини.

11/Близнаци:

Романтиката не е запишана во вашите гени затоа што премногу се плашат од тоа што ќе мислат луѓето за нив и дали тоа нив ќе ги прикаже како слаба личност. Премногу се комплицирани за да бидат поврзани со една личност, па вложувањето напор во романтични гестови за нив е најверојатно губење на време.

10/Стрелец:

Тие се самобендисана личност, иако од време на време сакаат романтични работи. Повеќе сакаат да излегуваат, да се забавуваат во кратки авантури. Одвојувањето на време за врска и романтични гестови може да ви биде премногу тешко. Тоа не е нешто за што треба посебно да размислуваат и што е на приоритетната листа на нивниот изглед.

9/Јарец:

Они се недефиниран хороскопски знак, и покрај зафатените распореди и планови, склони се кон тоа да одвојат време за својот партнер. Нивната старошколска тактика на заведување е исполнета со бакнежи и нежни допири, па може да се заклучи дека романтиката уште вирее во нив.

8/Девица:

Можеби тоа не го покажуваат често, но они навистина сакаат да бидат во центарот на вниманието. Сакаат романтични гестови во кои и другите ќе ги видат, па нема да им пречи ако нивниот партнер доведе музика под нивниот прозорец. Исто така сакаат да вратат со иста количина на романтика кон својот партнер така што од време на време ќе му дадат комплименти или ќе го однесат на романтична вечера.

7/Овен:

Тие се спонтани,импулсивни и непромислени кога романтиката е во прашање. Подготвени се да направат голем, романтичен гест само да ги усреќат и да ја зачуваат искрата помеѓу нив и нивниот партнер, но за да го направат тоа само за да ја покажат својата романтична страна,тоа нема да успее. Кога треба можат да бидат големи романтичари, но во повеќето случаи не се.

6/Бик:

Тие се уште еден емоционално спакован хороскопски знак кој не сака ништо друго да направи освен да го усреќи својот партнер. За да бидат во сериозна и посветена врска, сакаат емоционално да се поврзат со својот партнер што значи дека се спремни на се, па и тогаш кога има претерани изливи на романтика.

5/Рак:

Тие се еден од најосетливите и најгрижливите знакови во хороскопот и од таму логично е да гледаат на животот од аспект на романтика. Иако се спремни за саканата личност да ги симнат и ѕвездите од небото, не сакаат кога се обидуваат друг да ги освојат со романтични гестови. Секогаш имаат преголеми очекувања и затоа се плашат дека романтичните гестови од партнерот нема да бидат доволни за нивните апетити.

4/Шкорпија:

Иако нив луѓето во реалноста ги дефинираат како таинствени личности кои сакаат да уживаат во сопственото друштво, тие поточно сакаат некој за себе кој на дневна база ќе им изразува изливи на романтика. Кога се со вистинската личност можат да бидат и најромантичен хороскопски знак, но може да се случи да бидат и со личност која во нив не поттикнува емоционална искра.

3/Вага:

За да изјават љубов на својата симпатија, подготвени се да одат до крај.Единствени се од оние личности кои не размислуваат за пари, па подготвени се за саканата личност да подготват топла бања или кревет полн со ливчиња од рози. Кога во нив ќе се разбуди романтиката, тешко е да ја запрат.

2/Лав:

Тие се личности кои сакаат да му покажат на светот колку го сакаат својот партнер. Подготвени се во моментот од обична ситоација да го опсипат својот партнер од романтика и симпатични гестови. Понекогаш не е возможно да се измери количината на романтиката со која светат и потребно е до нив стои партнер кој таа количина може да ја поднесе.

1/Риби:

Секогаш се подготвени во секоја врска да дадете голема надеж за да се чуствувате како да живеете во романтичен сон. Сакате роматични работи, секогаш настојуваат да сонуваат и фантазираат како да се во најромантичната врска во светот. Освен тоа, сакаат да живеат во сопствениот замислен свет во кој љубовта и романтиката се единствените работи кои што постојат. За рибите најдобро е да не се во врска со ист хороскопски знак затоа што таа количина на романтика ќе биде премногу.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Два хороскопски знаци чекаат финансиска добивка до крајот на мај

Мај носи посебна енергија и многу можности за секој хороскопски знак, но...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ДО 20. МАЈ

Прочитајте го неделниот хороскоп од 13. до 20 мај 2024 година и...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Стареат како виното: Некои луѓе се разубавуваат со текот на годините

Некои хороскопски знаци се издвојуваат по нивната способност да станат сè попривлечни...