ИНФО

Неколку скопски општини денес ќе бидат без струја

Од 10 до 13 часот без струја ќе бидат делови од село Кондово, село Кучково, село Грачани и Караула Чашка во Општина Сарај.

Во Ѓорче Петров, струја ќе нема во објекти од село Кучково кон Крстот од 9 до 11 часот, а од 9 до 12 часот струја ќе нема на дел од улицата „Владимир Полежиновски“ во Центар и од 9:30 до 13 часот, на дел од улицата „Милан Марковиќ“ и потрошувачите околу објект број 21б во Карпош.

Во Центар, струја ќе нема и на дел од улиците „Ганчо Хаџипанзов“, „Капештец“, „Димитар Пандилов“, и „Питу Гули“ од 9 до 11 часот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

ИНФО

Стартуваа училишните спортски лиги во Ѓорче Петров

– Денеска стартуваа училишните спортски лиги во повеќе спортови во општина Ѓорче...

ИНФО

Поради дефект УКИМ без вода

ЈП “Водовод и канализација“- Скопје известува дека денес поради уличен дефект ф-150...

ИНФО

Партерно се уредува Бутел 2

Започа партерното уредување и засадување на ново зеленило во населеното место Бутел...

ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Каде денес ќе нема струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку...