ИНФО

Вода ќе нема на овие места

Поради дефект на приклучна цевка ф 1“ на ул.Букурешка бр.107, вода нема да имаат корисниците од ул. Букурешка, дел од Париска и дел од Прашка од 09:00 часот до санирање на дефектот.

Поради уличен дефект на приклучна водоводна цевка Ф 5/4“ на улица 2-ра Македонска Бригада 83  без вода ќе бидат дел од корисниците на улицата Дижонска крак 23 и крак 25. Без вода ќе останат од 09:10 часот до завршување на дефектот.

Поради уличен дефект на водоводна цевка Ф 80мм. на ул.Милан Мијалковиќ 16.Без вода ќе бидат дел од корисниците на улицата Милан Мијалковиќ и Кавалска.  Вода ќе нема од 09:00 часот до завршување на дефектот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Поради дефект УКИМ без вода

ЈП “Водовод и канализација“- Скопје известува дека денес поради уличен дефект ф-150...

ИНФО

Партерно се уредува Бутел 2

Започа партерното уредување и засадување на ново зеленило во населеното место Бутел...

ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Каде денес ќе нема струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со температура до 18 степени

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно и релативно топло. Во јужните...