ИНФО

Нови паркинг места во Автокоманда

Од како во општината ќе се разгледаат сите слободни локации за паркинзите, жителите на Автокоманда конечно ќе добијат нови паркинг места.

Во дворот на основното училиште Стив Наумов во Автокоманда ќе се градат нови паркинг места. Поради постојаниот проблем за паркирање, од Општина Гази Баба велат дека се утврдуваат локации за обезбедување на нови паркиралишта. Граѓаните од оваа Општина ќе можат сами да укажуваат каде се потребни нови, дополнителни паркинг места, преку социјалните мрежи.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 154 возачи, 25 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера во Скопје изрече 154 казни за сообраќајни прекршоци. Mеѓу...

ИНФО

Нова опрема за учениците од ООУ „Гоце Делчев“ во општина Илинден

Градоначалникот на општина Илинден, Александар Георгиевски, го посети подрачното основно училиште „Гоце...

ИНФО

Во февруари хуманиот третман го поминале 130 кучиња

Jавното претпријатие „Лајка“ известува дека во месец февруари, хуманиот третман го поминале...

ИНФО

Нови клупи, зимзелени дрва и лед осветлување во паркот во Радишани

Oпштина Бутел изврши реконструкција на паркот во ТЦ Радишани. „По 25 години...