ИНФО

ХАОС ВО СООБРАЌАЈОТ: Гужви има на овие улици – избегнувајте ги!

Од ЈП Улици и Патишта известуваат дека на овие улици има гужви во сообраќајот:
Ул. „11 Октомври кон Центар,‘‘
Бул. „Митрополит Теодосиј Гологанов кон Центар,‘‘
Бул. „Кузман Јосифовски Питу кон Центар,‘‘
Ул. „Свети Кирил и Методиј кон бул.Водњанска.‘‘
Бул.„ 3та Македонска бригада кон ул. Пролет.‘‘

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...

ИНФО

Посебен режим на сообраќај денес и утре

Денес (среда) во период од 13 часот, па сè до завршување на...