СКОПЈЕ ДЕНЕС

Уживање за децата

Најмладите во населбата Скопје – Север можат да уживаат во новото детско игралиште. Новото катче е опремено со нови реквизити и нова опрема. Детското игралиште се наоѓа на улица Боро Менков во населеното место Скопје – Север.

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

СКОПЈЕ ДЕНЕС

ОД ДЕНЕС: Поевтини домати и краставици

По три дена од владината одлука за замрзнување на цените на овошјето...

СКОПЈЕ ДЕНЕС

Ново детско катче во Јурумлери

Денес беше беше пуштено во употреба новото детско катче изградено во рамки...

СКОПЈЕ ДЕНЕС

МИНИ ДЕПОНИЈА ВО КОЗЛЕ

На улица Козле, во непосредна близина на бензинската пумпа Макпетрол се гради...

СКОПЈЕ ДЕНЕС

Партизанска претворена во паркинг

Третата лента на бул. Партизански одреди секој ден е претворена во паркинг....