ИНФО

УЛИЧЕН ДЕФЕКТ: Дел од Топаанско Поле без вода, санацијата е во тек

 Поради дефект  на улицата „Лазар Трповски“ бб (пред Рамстор маркетот) во населбата Топанско Поле, денеска без вода ќе останат корисниците од улиците „Лазар Трповски“ и „Благоја Паровиќ“. Како што информираат од ЈП „Водовод и Kанализација“ – Скопје, прекинот со водоснабдувањето ќе биде од 10:05 часот до санирање на дефектот.

Дефект на ППХ на улица „5“ во Ракотинци, улицата кон гробиштата,  е причина и за прекинато водоснабдување на корисниците од оваа улица. И на овој потег, жителите ќе останат вез вода се до санирање на дефектот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Денес бесплатно паркирање на паркинзите на ПОЦ и на зонските на ЈП „Градски паркинг“

Паркирањето во зоните А, Б, Ц и Д, со кои стопанисува ЈП...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер,...

ИНФО

По 55 години, реконструирана улица „20” во Припор

– Пуштена е во употреба новата реконструирана улица „20” во населбата Припор....

ИНФО

Оваа недела искачување на Крстовар на Водно и работилница за млади

Младинската секција на планинарскиот клуб „Убава“ заедно со Младинска комисија при Федерацијата...