ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Кај Рибите сè е во знакот на еротика, Вагите ги чека проблем, a овој знак работи зад грб

Девиците кои се сингл би можеле да бидат заинтересирани за личност која е во врска или неодамна излегла од неа. Јарците ќе бидат многу шармантни на деловен план, па лесно ќе склопуваат договори и ќе го извлечат најдоброто од секоја ситуација.

ОВЕН (21.3-20.4)

РABOTA – Доколку се занимавате со јавна работа, можно е одредени поединци да ви работат зад грб и да ја загрозат вашата деловна позиција. Зголемете ја вашата будност и опкружете се само со најверните соработници.

ЉУБОВ – Во друштво на пријатели повеќе ќе се движите и ќе ги следите случувањата во градот. Познанствата носат добра забава, но и можност да се развиете во нешто подлабоко. Ако сте во брак, вашата врска ќе стане поспонтана и полна со добра забава. Може да го планирате вашето потомство.

ЗДРАВЈЕ: Размислете да се откажете од пушењето. Упорни сте и исклучително силна волја, поради што би можеле дури и да успеете во вашиот план. Физичката состојба ќе ви биде одлична, но неповолниот Меркур може да биде причина за ментален замор.

Најдобар ден: 13 март

БИК (21.4- 20.5.)

РАБОТА – Ќе бидете комуникативни, остри и полни со идеи. Ќе ја зајакнете и проширите мрежата на деловни контакти. Дури и да се работи за поголеми предизвици, постојат сите шанси да го постигнете она што сте го зацртале.

ЉУБОВ – Сега треба да ги „засукате ракавите“, влегувањето на Венера во вашиот знак на 17.3 ќе ја поддржи секоја ваша иницијатива. Доколку сте имале површна љубовна врска, повремените состаноци ќе станат поредовни, вашиот партнер ќе биде повнимателен, а вие посреќни и поопуштени.

ЗДРАВЈЕ – Вежбањето ќе биде идеален начин да останете во добра форма и да го одржите веселото расположение. Исто така, ќе работите многу на вашето духовно воздигнување, проучувајќи литература поврзана со јога, медитација и самоспознавање.

Најдобар ден: 17 март

БЛИЗНАЦИ (21.5.-21.6.)

РАБОТА – Владеењето на Рибите ќе ве изложи на бурни реакции и непотребно драматизирање на решливите проблеми. Со шарм ќе ги ублажувате напнатите ситуации, но мора да внимавате кому ги доверувате вашите деловни тајни.

ЉУБОВ – Неповолната Венера ќе ве исполни со сомнежи, па ќе ги проверувате движењата на партнерот, но и пораките на мобилниот телефон. За слободните можни се тајни врски кои ќе донесат само краткотрајна возбуда. Внимавајте да не ве измамат лажни надежи.

ЗДРАВЈЕ – Бидете внимателни кога спортувате и избегнувајте ги сите потенцијално опасни активности. Со Марс во вашиот знак полни сте со енергија, но во исто време сте склони кон претерување и исцрпеност. Одмори се.

Најдобар ден: 18 март

РАК (22.6-22.7.)

РАБОТА – Ќе бидете надарени за ораторски или пишувачки подвизи. Искористете ја оваа поволна недела за пробивање на деловната сцена, но и за ширење на знаење или службени патувања кои носат многу придобивки.

ЉУБОВ – Доколку имате љубовна врска на далечина, партнерот ќе ве изненади и ќе ве посети, што ќе биде вистинска инспирација за двајцата. Раковите кои ќе влезат во нова врска ќе бидат задоволни од нејзиниот развој и меѓусебните чувства. Ве очекуваат многу состаноци и познанства.

ЗДРАВЈЕ – Некои од вашите здравствени проблеми би можеле да се влошат, поради што ќе побарате лекарска помош. Ќе се грижите и за постар член на домаќинството, чие здравје ќе биде многу чувствително. Но, имате доволно сила да ги издржите сите напори.

Најдобар ден: 13 март

ЛАВ (23.7-22.8.)

РАБОТА – Ќе размислувате многу за начини како да добиете повеќе приходи. Може да земете заем и да ги вложите добиените пари во бизнисот. На работното место изложени сте на критики од шефовите.

Љубов – Не користете агресивен пристап за решавање на брачните проблеми. Ова ќе го навреди вашиот партнер и ќе ве одалечи. Бидете толерантни кон неговите грешки, а треба да си дозволите и поголема слобода. Излезете понекогаш со пријателите и забавувајте се.

ЗДРАВЈЕ – Се наоѓате во чувствителен период, па поработете на подигнување на имунитетот кој е видно нарушен. Збогатете ја исхраната со овошје, а не ја занемарувајте физичката активност и дружењето со пријателите.

Најдобар ден: 15 март

ДЕВИЦА (23.8.-23.9.)

РАБОТА – Личноста на која би се потпрале, би можела да ви сврти грб и да се грижи за себе. Постои одредено несакање на некои луѓе во работната средина, што ќе влијае на вас повеќе отколку што треба.

ЉУБОВ – Ако му препуштите поголема иницијатива на партнерот, ќе доживеете една недела на емотивно исполнување. Слободните би можеле да бидат заинтересирани за личност која е во врска или неодамна раскинала. Колку и да се трудите да останете ладни и емотивно недопрени, нема да успеете.

ЗДРАВЈЕ – На вашето тело му треба многу одмор и сон. Избегнувајте доцна вечера што може да ви предизвика проблеми со спиењето. Ако имате постојани жиговини, лесната диета и билните чаеви ќе ви помогнат.

Најдобар ден: 17 март

ВАГА ( 24.9.-23.10.)

РАБОТА – Ѕвездите ве тераат да преземете акција дури и кога треба да се одморите. Затоа, немојте да се чудите ако работите тргнат надолу. Ќе ги затегнете односите со личност со која вообичаено ви е тешко да најдете заеднички јазик.

ЉУБОВ – Некој близок би можел да ви замери бидејки сакате да го игнорирате, а вие ќе бидете склони кон љубомора и бурни реакции. Обидете се да разговарате што е можно повеќе и да го отворите срцето, бидејќи недоразбирањето, нејасноста и нејасноста се она што најмногу ја мачи вашата врска.

ЗДРАВЈЕ – Зајакнете го опаѓачкиот имунитет со конзумирање на храна богата со витамин Ц. Почесто правете лимонади, а корист ќе ви бидат и неколку лажички мед. Ќе бидете подложни на стрес и инфекции, затоа грижете се подобро за себе.

Најдобар ден: 18 март

СКОРПИЈА (24.10-22.11.)

РАБОТА – Марс во Близнаци брзо ќе ги потроши вашите резервоари на сила и енергија. Ќе наидете на речиси невидливи препреки, но со поддршката на Меркур од знакот Риби, успешно ќе ги решите сите проблеми.

ЉУБОВ – Ќе се спротивставувате и ќе барате повеќе, што би можело да го кочи партнерот. Слободните би можеле да запознаат личност од друга средина и да започнат многу неизвесна врска исполнета со љубомора и длабоки чувства. Најдете рамнотежа и не присилувајте ништо.

Здравје: Многу намирници ќе ви бидат тешки за стомак. Не јадете мрсна и пржена храна, туку претпочитајте бело месо и риба. Недела е одлична за лекарски прегледи и посети на стоматолог.

Најдобар ден: 13 март

СТРЕЛЕЦ (23.11.-21.12.)

РАБОТА – Некои прилично амбициозни луѓе ќе мислат дека вие незаслужено уживате подобар третман од нив, па нивните постапки би можеле да го загрозат вашиот мир. Обидете се да се дистанцирате од таквите личности.

ЉУБОВ – Слободните можеа да најдат сродна душа, а разочараните лек за љубовните рани. Слободна, шармантна деловна личност би можела јасно да стави до знаење дека и се допаѓате. Ќе бидете во дилема дали да се впуштите во врска или не. Нека ве води гласот на вашето срце.

ЗДРАВЈЕ – Правилната исхрана и активниот начин на живот конечно ќе се исплатат. Бројните комплименти за вашиот атрактивен изглед ќе ве поттикнат да продолжите да бидете упорни. Многумина ќе посетуваат фризерски салони и ќе се разубават.

Најдобар ден: 13 март

ЈАРЕЦ (22.12.-20.1)

РАБОТА – Ќе ви биде истакната креативноста, ќе плените со шарм, па лесно ќе договарате зделки и ќе го извлечете најдоброто од секоја ситуација. Вашите раце ќе бидат слободни, ќе започнете или дизајнирате нови проекти.

ЉУБОВ – Омилената Венера во Бик ви носи можност за нова врска или враќање на стара љубов. Социјалниот живот ќе биде нагласен, па Јарците од помладата генерација ќе бидат поканети на многу забави на кои ќе запознаат потенцијални симпатии.

ЗДРАВЈЕ – Многу сте чувствителни на временските услови. Особено внимателни треба да бидат хроничните пациенти и сите оние со проблеми со притисокот. Грижете се за чувствителните зглобови и ‘рбетот, пијте препарати на база на цинк.

Најдобар ден: 17 март

ВОДОЛИЈА (21.1.-19.2.)

РАБОТА – Лесно ќе се фокусирате на работата, добар организатор сте и ништо не оставате за последен момент. Дури и во најголемата гужва нема да ја изгубите присебноста или да направите грешки, па стресот нема да остави трага на вас.

ЉУБОВ – Венера ќе го поттикне вашиот хедонизам и шарм со кој ќе го привлечете вниманието на спротивниот пол. Некој ќе ве освои преку жешки пораки, мејлови или шепотење нежни зборови по телефон. Плановите за иднината ќе ве зближат со саканата личност.

ЗДРАВЈЕ – Не ја занемарувајте важноста на движењето, дружењето и забавата. Деновите се идеални за одмор и исполнување преку патување и дружење со пријателите. Ако често сте зад воланот, приспособете го вашето возење на условите на патот.

Најдобар ден: 18 март

РИБИ (20.2.- 20.3.)

РАБОТА – Пристојни и приспособливи во секое време, ќе уживате во неподелените симпатии и поддршка од колегите, па дури и вашите шефови ќе ви „прогледаат низ прсти“. Би можеле да склучувате добри зделки, а за некои убавите заработувачки се насмеани.

ЉУБОВ – Доколку сте во брак, вашата врска со партнерот ќе биде обновена со нов интензитет на чувства и возбудлив еротски живот. Движете се во среќни општества, патувајте, збогатете го вашето секојдневие со социјални содржини. Слободните ги очекуваат нови можности и врски!

ЗДРАВЈЕ – Со оглед на тоа што ќе бидете во добра форма, ќе се истакнувате во различни спортови. Особено ќе ви се допаднат тимските во кои ќе дојде до израз вашиот натпреварувачки дух, како и чувството за дружење.

Најдобар ден: 13 март

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп од 15 до 22 април

Доаѓа сезоната на Бикови (19 април) со влегувањето на Сонцето во овој...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Месечината влегува во Бик: 3 хороскопски знаци очекуваат среќни вести

Месечината, планетата која ги опишува нашите чувства, денес влегува во Бик, каде...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп од 8. до 14. април

Ни претстои важна астролошка недела бидејќи нè очекува затемнување на Сонцето во...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА АПРИЛ: Ретроградниот Меркур и затемнувањето на Сонцето во Овен носат хаос

Пред нас е предизвикувачки астролошки месец, бидејќи на 2 април нè очекува...