ИНФО

БЕЗ ВОДА ДЕНЕС НЕКОИ ДЕЛОВИ НА СКОПЈЕ

Поради дефект на ППХ на ул.5 Ракотинци (улицата кон гробиштата), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул.„5 ‘‘, а дел од корисниците ќе останат без вода од 09:00 часот до санирање на дефектот.

Поради уличен дефект ф 250 мм на ул. Лазар Трповски бб (пред Рамстор маркетот), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул. Лазар Трповски и Благоја Паровиќ од 10:05 часот до санирање на дефектот.

Поради дефект во шахта ф 2“ на ул. „Киро Крстевски Платник“ раскрсница со „Рајко Жинзифов“, денеска прекинато вода ќе нема за дел од корисниците на овие две улици. И  корисниците на дел од ул. „Киро Крстевски Платник“ и дел од „Рајко Жинзифов“ ќе бидат без вода од 11:00 часот до санирање на дефектот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Нов летен расад низ зеленилото во градот

Со повеќе видови на нов сезонски расад, јавното претпријатие „Паркови и зеленило“...

ИНФО

Ново детско катче и простор за одмор во општина Кисела Вода

Ново детско катче е отворено на улицата „Ѓорѓи Димитров” во Општина Кисела...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне нестабилно и дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд....

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...