ИНФО

Карпош без вода, Сарај без струја

Од ЕВН Македонија добиено е известување дека денеска (петок), од 09:00 до 14:00 часот, без струја ќе останат корисниците на улица „10“ во општина Сарај. Прекинот е поради планирани прекини во електродистрибутивниот систем.

Од ЈП Водовод и канализација добивме известување денеска (петок), без вода ќе останат корисниците од ул. Јури Гагарин крак 4 и крак 6, Општина Карпош во период од 09.00 часот до завршување на дефектот.

 

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне нестабилно и дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд....

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...

ИНФО

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите. Што се нудат...

ИНФО

Утре ќе се прска против комарци

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека Град Скопје известил дека...