ИНФО

Завршна фаза на водоводната мрежа во парк шума Гази Баба

Жителите на Гази Баба за кратко време ќе имаат нова комплетна водоводна мрежа.

Завршува реконструкцијата на водоводната мрежа по новата патека во должина од 500 метри на која се  извршило и  поврзување со постоечкиот цевковод на улица „Тајмишка.‘‘

Инвестицијата за реконструкцијата е од сопствени средства на ЈП Водовод и Канализација, со вкупна вредност од 14 милион денари. „ Со реализација на овој проект се осигурува постојано, непречено и квалитетно водоснабдување без загуби во мрежата на поголем дел на територија на општина Гази Баба, при што целосно е променет и цевководот.‘‘ велат надлежните.

Од град Скопје и ЈП Водовод и Канализација сметаат дека оваа реконструкција е исклучително важна за жителите на општина Гази Баба.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

ИНФО

Денес и утре изменет режим на сообраќај во Скопје

Поради одржување на митинзи од изборната кампања за претседателските избори, денес и...

ИНФО

Казнети 179 возачи, 51 возеле пребрзо

На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден се изречени...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне во источните...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...