ИНФО

Какво време не очекува овој викенд!

Управата за хидрометеоролошки работи инфомира дека денес во главниот град времето ќе биде  претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Врнежите ќе бидат поројни, проследени со грмежи и засилен ветер (над 70 км/час). Локално ќе бидат во форма на невреме.

Во недела ќе биде променливо облачно и релативно топло со слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, кој попладне ќе се промени во северен, и наместа долж Повардарието повремено ќе засилува. Во Скопје променливо облачно со повремен слаб дожд. Ќе дува умерен до повремено засилен ветер од северозападен правец.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

ИНФО

Натпревар во прецизно слетување со едрилица

Кој ќе се обиде да лета, потоа со погледот оди кон небото,...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и топло

Времето денес претпладне ќе биде сончево и топло со променлива облачност која...

ИНФО

Се асфалтира крак од улицата „Козле“ во Нерези

Во тек е асфалтирање на крак од улицата „Козле 3“ во населбата...

ИНФО

Стипендии „Ацо Шопов“ за студенти од втор и трет циклус

Фондацијата „Ацо Шопов – Поезија“ објавува конкурс за доделување стипендии „Ацо Шопов“ на...