ИНФО

Центар, Злокуќани, Сарај и Матка денес без струја

Денеска без струја ќе останат корисници на улица во Капиштец, зграда во Центар, реонот на Зајчев Рид, како и делови од Злокуќани, Сарај и Матка, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК).

Во периодот од 08:00 до 11:00 часот без струја ќе бидат корисниците од улица „Ганчо Хаџипанзов“ во населбата Капиштец, а од 09.00 до 11.00 часот и корисниците на булевар „Климент Охридски“ број 22 во Центар.

Од 09.00 до 15.00 часот без струја ќе бидат корисниците во Опсерваторија, реонот на Зајчев Рид и дел од корисниците во село Злокуќани, додека од 09.00 до 14.00 часот без струја ќе бидат корисниците од улица 2 во Сарај и дел од потрошувачите на село Матка.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со појава на магла

Времето денес ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на магла по...

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...