ИНФО

Овие улици денес во Скопје ќе останат без вода

Денес поради замена на затварач на бул. Асном 12, со прекинато водоснабдување ќе бидат дел од корисниците на бул. Асном од број 4 до број 20. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување на дефектот. Поради стопирање на стара водоводна цевка ф5/4“ на улица 11-ти Октомври бб.(плоштад), со прекинато водоснабдување ќе биде Сити Галери. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:00 часот до завршување на дефектот. Исто така поради водоводен приклучок на ул.Јуриј Гагарин бр.28, времено без вода ќе останат граѓаните на ул.Јуриј Гагарин крак 4 и 6 од 11:00 часот до завршување на работите.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со појава на магла

Времето денес ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на магла по...

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...