ИНФО

Ќе преживат ли жените овде?

Вечерва со почеток во 18 часот ќе се одржи Марш за женски права по повод Меѓународниот ден на жената, 8ми март. Маршот ќе започне од Плоштадот Филип II, а ќе заврши во Паркот Жена Борец со обраќања до јавноста и институциите.

Маршот е под организација на десеттина здруженија, а оваа година ќе се маршира под слоганот „Ќе преживат ли жените овде“?

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...

ИНФО

Посебен режим на сообраќај денес и утре

Денес (среда) во период од 13 часот, па сè до завршување на...