СКОПЈЕ ДЕНЕС

Цвеќиња на секоја дупка по улиците во Кисела Вода

Денес во општина Кисела Вода на улиците Божидар Аџија, Вера Јоциќ и Ѓорѓи Димитров беа поставени цвеќиња со пораки кои ги обележуваат дупките и долгиот период на реализација односно бавната реконструкција на улиците.

Мотивот на јавната инсталација гласи: „Почнавме на Св.Никола, ја дочекавме Нова Година, си честитавме за Божиќ, а наздравивме и на Св. Трифун. Среќен 8Ми Март и се надеваме ќе завршите пред Велигден. Пет месеци за 50 метри санација“.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

СКОПЈЕ ДЕНЕС

Млади уметници изработуваат огромен мурал во центарот на Скопје

На една од зградите спроти студенсткиот дом „Кузман Јосифовски Питу“ во Скопје,...

СКОПЈЕ ДЕНЕС

ОД ДЕНЕС: Поевтини домати и краставици

По три дена од владината одлука за замрзнување на цените на овошјето...

СКОПЈЕ ДЕНЕС

Ново детско катче во Јурумлери

Денес беше беше пуштено во употреба новото детско катче изградено во рамки...

СКОПЈЕ ДЕНЕС

МИНИ ДЕПОНИЈА ВО КОЗЛЕ

На улица Козле, во непосредна близина на бензинската пумпа Макпетрол се гради...