ИНФО

Нови патеки и паркинг места во Скопје Север и Бутел 2

Општина Бутел работи на подобрување на функционалноста и организирање на паркинг просторот.

Населено место Скопје Север и улицата „Алпи“ во населбата Бутел 2 добија нови пристапни патеки и нови паркин места.

Според инфорамцијата од општината, завршени се вкупно 17 пристапни патеки до станбените згради и кулите со павер елементи во Скопје Север.  Новите паркинг места се решение за надминување на проблемот со паркирањето на жителите од оваа улица.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со појава на магла

Времето денес ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на магла по...

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...