ИНФО

Денес овие населби ќе останат без вода

Денеска од 9 часот без вода ќе останат дел од жителите на булеварот „Македонско-косовска бригада” и дел од улицата „Прохор Пчински”.

Како што соопштуваат ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, прекинот на булеварот „Партизански одреди” е поради дефект на шибер, а на булеварот „Македонско-косовска бригада” 16 поради санирање уличен дефект.

Корисниците од село Драчево денеска од 10 часот нема да имаат вода. Од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје велат дека причината е уличен дефект Ф80мм. на улицата „Методија Патчев“ 20.

Жителите ќе бидат без вода се до завршување на интервенциите.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Водата за пиење во Скопје е безбедна и микробиолошки исправна

ЈП Водовод и канализација – Скопје со цел подобра информираност на граѓаните...

ИНФО

164 шофери заработија казни од полицијата, најмногу за брзо возење

Скопската полиција во текот на вчерашниот ден казни 164 возачи. Од нив...

ИНФО

ДНЕВНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Времето денес ќе биде променливо облачно и релативно топло, претежно во западните...

ИНФО

Во Скопје изречени 161 мерка за прекршоци во сообраќајот

На територија на Град Скопје, Секторот за внатрешни работи во текот на...