СКОПЈЕ ДЕНЕС

Среќен прв роденден Луна, Ана и Хана 

Денеска со голема радост во скопската Зоолошка градина се прослави првиот роденден на белите лавчиња Луна, Ана и Хана кои се родени тука.  Луна, Ана и Хана добија најубава торта од своите зоонегуватели, направена според нивната табличка за исхрана, а посетителите на скопската градина уживаа во вкусната торта со ликовите на лавчињата и мама Бела. Да се живи и здрави уште многу години!

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

СКОПЈЕ ДЕНЕС

Млади уметници изработуваат огромен мурал во центарот на Скопје

На една од зградите спроти студенсткиот дом „Кузман Јосифовски Питу“ во Скопје,...

СКОПЈЕ ДЕНЕС

ОД ДЕНЕС: Поевтини домати и краставици

По три дена од владината одлука за замрзнување на цените на овошјето...

СКОПЈЕ ДЕНЕС

Ново детско катче во Јурумлери

Денес беше беше пуштено во употреба новото детско катче изградено во рамки...

СКОПЈЕ ДЕНЕС

МИНИ ДЕПОНИЈА ВО КОЗЛЕ

На улица Козле, во непосредна близина на бензинската пумпа Макпетрол се гради...