ИНФО

Карпош без струја

Денес некои делови на општина Карпош ќе бидат без струја до попладне.

Од АД ЕВН Македонија добивме известување дека денес без струја ќе останат:

Во периодот од 08.00 до 14.00 часот, објектот на железничката станица во Ѓорче Петров, а можен е и краток прекин во истиот временски интервал кај корисниците во селата Злокуќани и Бардовци, во општина Карпош.

 

Во периодот од 09.30 до 13.00 часот, дел од корисниците од ул. Ловќенска – крак 9, како и корисниците од ул. Ловќенска – крак 15. Во општина Карпош.

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Петок е неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за...

ИНФО

159 санкции за непрописно вградени фолии

Во периодот од 01.11.2023 до 30.11.2023  Министерството за внатрешни работи спроведе акциска...

ИНФО

Промоција на првите броеви на меѓународното научно списание „Балкански хип-хоп студии“

Во Домот на културата „Кочо Рацин“ вечер ќе бидат промовирани првите два...

ИНФО

Издадени 23 одобренија за градба, од јуни заклучно со ноември

Општина Центар минатата година започна со објавување на полугодишни извештаи за издадените...