ИНФО

ОПШТИНА АЕРОДРОМ – Социјално загрозените семејства нема да плаќаат градинка

Општината апелира сите засегнати граѓани да се обратат или во општинските служби или во градинките каде се згрижуваат децата.

Советот на Општина Аеродром на својата последна седница донесе одлука дека социјално загрозените семејства и семејства со ниски примања на територијата на Општина Аеродром нема да плаќаат надоместок за своите деца кои одат во градинка.

Од Општина Аеродром ги повикуваат граѓаните да стапат во контакт со надлежните во градинката или во општинските служби за доставување на потребната документација и за остварување на ова право.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Денес бесплатно паркирање на паркинзите на ПОЦ и на зонските на ЈП „Градски паркинг“

Паркирањето во зоните А, Б, Ц и Д, со кои стопанисува ЈП...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер,...

ИНФО

По 55 години, реконструирана улица „20” во Припор

– Пуштена е во употреба новата реконструирана улица „20” во населбата Припор....

ИНФО

Оваа недела искачување на Крстовар на Водно и работилница за млади

Младинската секција на планинарскиот клуб „Убава“ заедно со Младинска комисија при Федерацијата...