ИНФО

Дел од Скопје и денеска без вода

„ Ист Гејт Мол‘‘, Керамидница и Крњево денеска ќе останат без вода од 10 часот па се до решавање на проблемот.

Поради дефект на затварач ф 150 мм на улицата „Беласица“ бб, прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците на дел од „Ист гејт мол“, стопански и нестопански објекти од населба Ќерамидница и улиците „164“, „166“, „171“ и „Хусеин Бајрам“ од населба Крњево, информираат од ЈП „Водовод и канализација“ во Скопје.

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Денес бесплатно паркирање на паркинзите на ПОЦ и на зонските на ЈП „Градски паркинг“

Паркирањето во зоните А, Б, Ц и Д, со кои стопанисува ЈП...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер,...

ИНФО

По 55 години, реконструирана улица „20” во Припор

– Пуштена е во употреба новата реконструирана улица „20” во населбата Припор....

ИНФО

Оваа недела искачување на Крстовар на Водно и работилница за млади

Младинската секција на планинарскиот клуб „Убава“ заедно со Младинска комисија при Федерацијата...