ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

ЗА ОВИЕ 3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ: Ќе им процвета љубовта пред да процвета пролетта:

За овие 3 хороскопски знаци Март ќе биде најубавиот месец во годината.

Близнаци

Со Меркур во конјункцијата со Сатурн во Риби кои доаѓаат кај вас на врвот на месецот, месецот Март ќе го гледате како предизвик и потенцијална победа која ја чека вашата акција на полето на романтиката. Љубовта и страста владеат со вашиот свет цел месец, а кога зборуваме за страста, не мора да зборуваме за романтична интимност. Овој месец ќе бидете поттикнати од мозокот и размислувањето на партнерот, а ако размислите добро, баш таков партнер имате во непосредна близина! Околу 16.Март очекувајте љубовна колминација и значајни настани, а не е исклучено дека ќе испливаат и некое сакани луѓе од минатото.

Девица

Никогаш не мислите дека можеби сте меѓу среќниците кога станува збор за љубовта, но дефинитивно ќе пеете поинаква мелодија во текот на месец Март. Интересно е тоа што иако транзитот на Меркур не влијае многу на вашата способност за комуникација, ќе откриете дека луѓето во вашиот живот се многу посреќни кога отворено разговарате за своите чувства. Вашите најдобри денови за започнување на романса се 8-ми, 9-ти, 11-ти, 16-ти, 17-ти, 19-ти и 23-ти Март, ако започнете врска токму во тие денови ќе биде предодредена долго да трае. Можеби сте се сомневале во вашата способност да растете или да се менувате со времето, но добрата вест носи самодоверба и ќе се чувствувате исклучително добро за себе и за состојбата на вашиот љубовен живот.

Овен

Вие сте најсилниот хороскопски знак и разбирате дека да се биде силен значи и да се биде чувствителен и сочувствителен. Овој месец ви го носи прекрасниот спој на Венера со Јупитер, кој веднаш го прави вашиот месец полн со љубов и надеж. Сатурн влегува во Риби на 7-ми Март, што може за момент да ве исфрли од колосек, но брзо ќе го вратите моментумот, во љубовта. Енергијата на Марс ве обвива со сила, а за среќа овој месец ќе ја искористите целата своја сила во љубовта, исцелувањето и мирната комуникација. Слободно планирајте дека до крајот на месецот веќе ќе бидете љубовно освоени, а вашето срце забрзано ќе чука.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Љубовен хороскоп до 2 март

Венера, планетата на љубовта, е во Водолија заедно со Марс, каде силно...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп за 26. февруари до 3. март

Прочитајте го неделниот хороскоп од 26. февруари до 3. март 2024 година...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Нeделен хороскоп од 19. до 26. февруари

Пред нас е недела полна со непредвидливи настани бидејќи во Водолија се...