ИНФО

Жените возачи денес ќе ги разубават скопските улици

По повод 8-ми Март, денес на улиците на Скопје жените одлучија да покажат дека се одлични возачи.

Појдовна точка е Спортскиот центар „Борис Трајковски“, а заинтересираните треба да бидат на локацијата во 9 часот наутро, кога почнува административната проверка и верификација. Следува кратко упатство за учесничките, а во 10 часот натпреварот свечено ќе биде отворен.

Учеството е бесплатно, потребни ви се само исправно возило, возачка дозвола и сообраќајна исправа и жена совозач. За сите учеснички се предвидени награди – велат организаторите, Автомобилистичка федерација на Северна Македонија (АФСМ) и клубовите членки на АФСМ.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 154 возачи, 25 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера во Скопје изрече 154 казни за сообраќајни прекршоци. Mеѓу...

ИНФО

Нова опрема за учениците од ООУ „Гоце Делчев“ во општина Илинден

Градоначалникот на општина Илинден, Александар Георгиевски, го посети подрачното основно училиште „Гоце...

ИНФО

Во февруари хуманиот третман го поминале 130 кучиња

Jавното претпријатие „Лајка“ известува дека во месец февруари, хуманиот третман го поминале...

ИНФО

Нови клупи, зимзелени дрва и лед осветлување во паркот во Радишани

Oпштина Бутел изврши реконструкција на паркот во ТЦ Радишани. „По 25 години...