СЦЕНА

ПОСКАПЕ БИЛЕТОТ ВО МНТ

Од 01. март, годинава цената на билетот за тетарска претстава во Македонски народен театар е 500,00 денари, согласно одлуката на Управниот одбор на РСМ НУ Македонски народен театар.  Поволноста од 50 проценти попуст останува да важи за студентите и пензионерите. За нив билетот ќе чини 250 денари.

Цената на билетите во другите театри сега засега останува непроменета.

 

 

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

СЦЕНА

Викендов „Златно Славејче“ во Филхармонија, гостува познатиот рапер Пајак

Претстојниот викенд во Скопје ќе се одржи годинешното издание на реномираниот детски...

СЦЕНА

Омаж за Каталин Ладик и претставата „Слугинки“ вечерва на МОТ

Претставата „Слугинки“ во продукција на Турскиот театар во Скопје вечерва ќе биде...

СЦЕНА

Десетици театарски настани, претстави, предавања и промоции на 48 издание на Младиот отворен театар – МОТ

МКЦ го најавува 48-то издание на Млад отворен театар – МОТ, од...

СЦЕНА

Почна „Скомрахи 2023“, на програмата 25 филма и седум студентски пиеси

Со краткиот филм „Тага“ во режија на Тина Величковиќ и дипломската театарска...