ИНФО

Карпош и Сопиште денеска дел од денот без струја

Во некои делови од Скопје, струја ќе нема и по неколку часа.

ЕВН Македонија известува дека поради планирани зафати на електро дистрибутивната мрежа денеска, без струја ќе останат:

Од 08:30 до 14:30 часот, корисниците од ул.Васил Драгомански, ул.Тоде Думба, ул.Биљановска дел под градски гробишта. Од 09:00 до 15:00 часот, корисниците од Опсерваторија, МКЦ Затчев рид, Кадис и дел од корисниците во с.Злокуќани. (општина Карпош).  Од 08:00 до 14:00 часот, корисниците од мз Шеовец, дел од ул.Христо Татарчев (пат од Сопиште кон населба Теферич).

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на ООУ Наум Охридски

– Општина Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на...

ИНФО

Утре протестен марш на Здружение на Украинците во Македонија

Здружение на Украинците во Македонија „Лесја Украинка“ на 24 февруари (сабота), со...

ИНФО

Викендов зголемена облачност, засилен ветер и слаб дожд

За време на викендов ќе има зголемена облачност со локален слаб дожд...

ИНФО

Скопско кафуле сите пари од еспресото ќе ги донира за Леонид

Кафуле во Скопје денес нема да го наплаќа кафето, односно сите пари...