ИНФО

Илинден реконструира пешачка патека

Поправката на патеката ќе значи подобрување на безбедноста на пешаците во сообраќајот.

Започна реконструкцијата на пешачката патека на улица „2“ во населба Илинден во должина од 620 метри и широчина од 1,5 метри.

По увид во градежните активности Градоначалникот на Општина Илинден, Александар Георгиевски, истакна дека реконструкцијата на оваа патека е потреба поради оштетувања кои биле направени при инсталацијата за обнова на електроенергетската мрежа.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Денес бесплатно паркирање на паркинзите на ПОЦ и на зонските на ЈП „Градски паркинг“

Паркирањето во зоните А, Б, Ц и Д, со кои стопанисува ЈП...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер,...

ИНФО

По 55 години, реконструирана улица „20” во Припор

– Пуштена е во употреба новата реконструирана улица „20” во населбата Припор....

ИНФО

Оваа недела искачување на Крстовар на Водно и работилница за млади

Младинската секција на планинарскиот клуб „Убава“ заедно со Младинска комисија при Федерацијата...